Een effectieve aanpak waarmee veel patiënten geholpen zijn, vertelt Oefentherapeut Mirjam Zwerink over de behandeling in haar praktijk.
Heb je al langere tijd last van stijve spieren in je nek of schouders? Rugklachten of hoofdpijn waar je maar niet van af komt? Misschien heb je wel last van triggerpoints, zogenaamde “spierknopen” door plaatselijke verkrampingen in spieren. Ze voelen aan als harde knobbeltjes of strengen, die pijnlijk zijn bij druk en vaak uitstralen naar een andere plek in het lichaam volgens zogenaamde pijnpatronen.
Triggerpoint behandeling
Mirjam Zwerink, oefentherapeut Cesar, heeft in de loop van de jaren veel ervaring opgedaan met het behandelen van triggerpoints en bindweefsel. Een speciale triggerpointmassage kan pijnklachten al na 1 of 2 behandelingen verlichten. Ook geeft ze adviezen hoe je dit zelf kunt doen, door de spier met je handen te masseren of met een balletje tegen de muur.
Oorzaken van triggerpoints, zowel fysiek als psychisch
Triggerpoints ontstaan vaak door overbelasting: een verkeerde (werk)houding, te eenzijdig of te weinig bewegen. Bepaalde spieren staan dan te veel en te lang onder spanning, de doorbloeding vermindert en dit leidt op den duur tot het ontstaan van spierknopen. De aangedane spieren verkorten, je lenigheid neemt af en druk op gewrichten neemt toe. Verder kunnen allerlei factoren zoals stress, een verkeerde ademhaling, slecht slapen of een ongezonde voeding een rol spelen. Het autonome (onbewuste) zenuwstelsel wordt hierdoor voortdurend geactiveerd wat voor chronische klachten kan zorgen.
Oefentherapie
De oefentherapeut kan helpen om gezond houdings- en bewegingsgedrag aan te leren om het ontstaan van triggerpoints te voorkomen. Bewustwording en inzicht in deze patronen draagt ook bij aan preventie bij het ontstaan van klachten.
Meer weten? Bel of mail:
Mirjam Zwerink
Drostenkamp 4, Raalte
Tel. 0572-353130
mirjam@cesarraalte.nl
www.mirjam.cesarraalte.nl